Co możemy zyskać z prowadzenia bloga?
Co możemy zyskać z prowadzenia bloga?
2019-11-01

Co możemy zyskać z prowadzenia bloga?

Tomasz Rogalski

Co to jest blog? Według Google jest to regularnie aktualizowana witryna lub strony internetowej, zazwyczaj prowadzonej przez osobę lub grupę osób, napisaną w stylu nieformalnym lub konwersacyjnym.

Pisanie artykułów dla firm, sprzedawców lub innych podmiotów które mogą zarabiać pieniądze, ma bardzo prosty cel - umieścić swoją witrynę wyżej w Google SERP, czyli inaczej, aby poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach.

Jako firma, aby sprzedawać swoje produkty i usługi, polegasz na klientach. Jako nowa firma polegasz na tym, że blogowanie pomoże Ci poznać tych klientów i przyciągnąć ich uwagę. Bez ciągłego dbania o aktualne treści Twoja witryna pozostałaby niewidoczna, a prowadzenie bloga umożliwia wyszukiwanie i zwiększa konkurencyjność.

Im bardziej regularne i dobre są Twoje posty na blogu, tym większe są szanse że Twoja witryna zostanie zauważona i odwiedzona przed docelowych odbiorców. Innymi słowy, blog jest skutecznym narzędziem do generowania leadów. Dodaj wezwanie do działania (CTA) i zmień ruch w witrynie w wysokiej jakości potencjalnych klientów.

Tak więc głównym celem bloga jest związanie Cię z zainteresowaną publicznością. Kolejnym jest poprawienie ruchu i dodanie wartości do Twojej witryny.

Buduje zaufanie wśród odbiorców, gdy wykorzystujesz swoją unikalną wiedzę do tworzenia wnikliwych i angażujących postów. Dobre blogowanie sprawia, że Twoja firma wygląda bardziej wiarygodnie, zwłaszcza jeśli Twoja marka jest wciąż młoda i nieznana. Gwarantuje to również widoczność i autorytet.

Jaka jest różnica pomiędzy blogiem a stroną interntową?

Większość ludzi wciąż zastanawia się, czy istnieje różnica między blogiem a witryną internetową. Co to jest blog a co to jest strona internetowa? Rozróżnienie między nimi jest dziś jeszcze bardziej trudniejsze gdyż wiele firm integruje blog ze swoją witryną, aby pełnić tę samą funkcję.

Blogi zapewniają doskonałą interakcję z czytelnikami. Czytelnicy mają możliwość komentowania i wyrażania swoich licznych opinii publiczności. Z drugiej strony strony statyczne także składają się z treści wyświetlanych na poszczególnych podstronach. Właściciele statycznych witryn internetowych rzadko zmieniają swoje strony. Właściciele blogów regularnie aktualizują swoje witryny o nowe posty.

Kluczowe elementy definiujące post na blogu w witrynie statycznej obejmują datę publikacji, autora, kategorie i tagi. Chociaż nie wszystkie posty na blogu zawierają wszystkie te kluczowe elementy, jednak w statycznych witrynach internetowych nie ma ich wogóle. Z punktu widzenia odwiedzającego, kontent strony statycznej nie zmienia się w miarę kolejnych wizyt.